Yükleniyor Lütfen Bekleyiniz...

Her Yerde Tanrı''yı Görmek

( 0 Yorum )

0 Oy

27 %

Kazancınız

34,0024,82
Adet
- +

21. yüzyıla girerken insanlık tarihinin en ciddi sorunlarından birisiyle yüz yüzeyiz. Hàlihazırdaki çevre krizi, bizim aslında kim oldugumuzu ve mahlukàtın ne oldugunu unutmamızdan ileri geliyor. Büyük ölçüde bu durum, tabiatın mukaddes niteligiyle irtibatımızı kaybettigimiz ve onu ancak fizikî bilimin gözlügüyle anlasılabilecek büyük bir mekanizma olarak görmeye basladıgımız noktada basladı.

Köklerinin çogu Rönesans'a dayanan bu dünya görüsü bizi, fizik/sel ve metafiziksel arasındaki baglantıyı artık anlayamama noktasına getirdi. Fiziksel seylerin, korkunç neticelere katlanmaksızın metafizikten hiçbir sekilde ayrılamayacagını unuttuk. Tabiî kaynakların sonu gelmez oldugunu varsayarak yeryüzü üzerinde gücümüzü deniyoruz ve mahlûkatın çobanlıgını yapmakla gelen kutsal sorumlulugun, bu güçle birlikte geldigini unutuyoruz.

Atalarımız, tabiatın kutsal bir kitap oldugunu ve Tanrı'nın tabiat àlemindeki tecelliler vasıtasıyla bizimle konustugunu biliyorlardı; kesretin, Vahdet'e döndügü gibi, Vahdet'in kesrete döndügünü de... Bu kitap, fizikî ve manevî saglıgımızı tekrar geri kazanmanın, "her yerde Tanrı'yı görme" ve "her seyde O'nu hatırlama" kabiliyetimizle baglantılı oldugu tezinden hareket eden makalelerden olusan çok özel bir derleme.


Yorum Yaz

İsminiz:

Yorumunuz:

Not: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır

Oy Ver: Kötü İyi

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz: